10 produktów, które pomogą rozwiązać problemy z trawieniem

Home  >>  Dieta  >>  10 produktów, które pomogą rozwiązać problemy z trawieniem

10 produktów, które pomogą rozwiązać problemy z trawieniem

Lista produktów, dzięki którym nasz układ pokarmowy będzie mógł sprawniej funkcjonować, jest długa. Ważne miejsce zajmują tu naturalne przyprawy oraz popularne warzywa, których wpływu na zdrowie często nie doceniamy. Jakie produkty powinna uwzględniać dieta tych osób, które mają problemy z trawieniem? Oto 10 produktów, dzięki którym układ pokarmowy otrzyma niezbędne wsparcie w walce o dobrą formę.

Miejsce 10. Nasiona kminku
Nasiona kminku pomagają w walce ze wzdęciami i bolesnymi skurczami, a ich właściwości docenią przede wszystkim osoby mające problemy z kolkami.

Miejsce 9. Cebula
W układzie pokarmowym bardzo ważną rolę odgrywają dobre bakterie. Dla nich cennym pożywieniem są prebiotyki oraz takie substancje, jak inulina. Tę ostatnią można znaleźć m. in. w cebuli, będącej jednym z cenniejszych składników w każdej zdrowej diecie.

Miejsce 8. Rukola
Gorzka rukola ma wyjątkowe właściwości lecznicze. Znajdujące się w niej substancje rewelacyjnie stymulują trawienie, pobudzają żołądek do lepszej pracy i sprawiają, że proces trawienia tłuszczów przebiega sprawniej.

Miejsce 7. Ocet jabłkowy
Już nasze babki chętnie sięgały po ten ocet w chwili, gdy dokuczały im problemy z trawieniem. Znajdujące się w nim substancje działają niczym naturalne prebiotyki, a to pomaga wspierać rozwój naturalnej flory bakteryjnej w jelitach.

Miejsce 6. Buraki
Ponieważ problemy z trawieniem często są związane z pracą wątroby, warto sięgać po buraki. Te smaczne warzywa mają dobry wpływ na zdrowie, a jednocześnie potrafią pobudzić wątrobę do lepszej pracy.

Miejsce 5. Karczochy
Karczochy warto docenić głównie ze względu na ich rewelacyjny wpływ na pracę wątroby. Dieta, w której karczochy będą się pojawiać dość często, może pomagać w oczyszczeniu wątroby, której każdego dnia zagraża tak wiele szkodliwych toksyn.

Miejsce 4. Bazylia
Jest popularną przyprawą, a jednocześnie cennym lekiem dla naszego układu pokarmowego. Zioło to cenione jest głównie ze względu na swą skuteczność w walce z pasożytami, a przede wszystkim z drożdżakami.

Miejsce 3. Czosnek
Ten naturalny antybiotyk jest doskonale znany miłośnikom medycyny naturalnej. Wspiera on odporność i zwalcza wirusy, jest też wspaniałym wsparciem w walce z pasożytami. Ten wyjątkowy dar natury zadziwia jednocześnie swymi przeciwzapalnymi właściwościami, dzięki którym staje się jeszcze cenniejszym wsparciem dla naszego układu pokarmowego.

Miejsce 2. Koper włoski
Ten dar natury świetnie sprawdza się jako środek łagodzący wiele dolegliwości związanych z pracą układu pokarmowego. Pomaga przy nadmiernych lub nieregularnych skurczach jelit, a jego głównym walorem są właściwości przeciwskurczowe.

Miejsce 1. Mięta pieprzowa
Ta roślina lecznicza od dawna jest znana i ceniona jako lek na wiele dolegliwości żołądkowych. Dzięki niej można pokonać takie problemy z trawieniem, jak biegunki i zaparcia, wiadomo też, że dzięki mięcie nasz układ pokarmowy lepiej radzi sobie z trawieniem ciężkich dań.

Wystarczy kilka prostych dodatków do diety, by móc cieszyć się lepszą formą i sprawniej funkcjonującym układem pokarmowym. To dobra wiadomość dla tych, którym problemy z trawieniem sprawiają tak wiele problemów.

Źródło cennych informacji: Scandale-Catering.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *