Catering w plenerze – o czym pamiętać?

Home  >>  Catering  >>  Catering w plenerze – o czym pamiętać?

Catering w plenerze – o czym pamiętać?

   Catering   Październik 25, 2017  No Comments

Moda na wesela i przyjęcia w plenerze trwa. To doskonały pomysł na urozmaicenie swojego wesela, sprawienie, by stało się ono niepowtarzalne i niezapomniane. O ile organizując przyjęcie weselne czy bankiet w restauracji nie musimy martwić się o zaplecze kuchenne, o tyle w plenerze sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Aby posiłki w plenerze były świeże i smaczne konieczna jest bardzo dobra organizacja i logistyka. Dlatego tak ważne jest znalezienie firmy cateringowej odpowiednio wcześnie.

Przedstawiciel takiej firmy pomoże nam wybrać i zaplanować odpowiednie menu, sposób podania posiłków. Jak wiemy, posiłki mogą być przecież podawane do stolików, mogą być też ułożone na tzw. szwedzkim stole, do którego każdy gość podchodzi sam. To wszystko trzeba zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Szczególnie ważne jest zaplanowanie konkretnych posiłków, całego menu, które podkreśli charakter imprezy i spełni oczekiwania klienta. W tym również pomoże doradca. Menu powinno być dopasowanie nie tylko do oczekiwań i preferencji smakowych samego zamawiającego, ale także dla gości, którzy na tym przyjęciu się pojawią. Oczywiście, niemożliwe jest trafienie w gusta wszystkich, jednak menu trzeba również wyśrodkować.

Plener narzuca pewne ograniczenia, trzeba też wziąć pod uwagę ryzyko niepogody czy trudnych warunków atmosferycznych. Wystarczy tylko porywisty wiatr czy nagła ulewa, by niezadaszony grill okazał się kompletną pomyłką. Dlatego trzeba zadbać o wszystko na wiele dni przed uroczystością, tak by nic nie było w stanie nas zaskoczyć. To oczywiście zadanie firmy cateringowej, zadaniem klienta natomiast jest odpowiednio wczesne poinformowanie firmy o swoich oczekiwaniach i wymaganiach. Catering to nie tylko przygotowanie potraw, ale także ich profesjonalne podanie i pełna obsługa klienta. Posiłki muszą być serwowane ciepłe i świeże, co w plenerze jest szczególnym wyzwaniem. Wybierając firmę cateringową warto więc wziąć pod uwagę opinie osób, które już skorzystały z jej usług.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *