Catering z dostawą do domu

Home  >>  Catering  >>  Catering z dostawą do domu

Catering z dostawą do domu

Z pojęciem cateringu związane są dwa podstawowe rodzaje usług gastronomicznych. Pierwsza z nich obejmuje profesjonalną obsługę przyjęć, imprez, bankietów, czy różnego rodzaju konferencji. Z kolei druga to codzienne zapewnianie posiłków w szkołach, miejscach pracy, czy domach prywatnych osób. W ostatnim czasie szczególnie popularne stały się usługi cateringowe z dostawą do domu. Dotyczą one zarówno uroczystości rodzinnych
i imprez towarzyskich, jak i dostarczania zdrowych potraw przygotowanych w oparciu o jakiś szczególny rodzaj diety.

Home catering
Home catering to nic innego, jak usługa polegająca na obsłudze gastronomicznej przyjęć w domu, bądź też dostarczanie jedzenia do domu klienta bez żadnej szczególnej okazji, wyłącznie na jego życzenie. W krajach wysokorozwiniętych home catering stanowi jedną z najbardziej dochodowych gałęzi rynku gastronomicznego. W Polsce dostarczanie jedzenia przez firmy cateringowe do domu dostępne jest od niedawna, ale to jedna z najszybciej rozwijających się usług w tej branży. W zależności od oferty i zapotrzebowań klientów, home catering oprócz samego jedzenia dostarcza doświadczonych kelnerów, barmanów, basistów, sprzątaczy, a nawet muzyków. Korzystając z tego rodzaju usługi, nie musimy martwić się, czy zdążymy podać jedzenie na czas, czy poszczególne dania będą smaczne i zdrowe, wreszcie, czy aranżacja wnętrz oraz obsługa gości będzie na wysokim poziomie. Firmy cateringowe oferujące dostawę do domu, przygotowują menu uwzględniając nasze preferencje smakowe oraz specjalne życzenia. Home catering pozwala zadbać również o efekty wizualne przygotowywanych z dużym pietyzmem dań. Wrażenie na gościach robią efektowne przystawki, artystyczne dekoracje stołu wykonane z owoców, warzyw, czy lodu. Kiedy najlepiej zamówić do domu tego typu usługę gastronomiczną? Gdy urządzamy imprezy tematyczne, świętujemy ważne rocznice, lub po prostu chcemy sprawić smaczną niespodziankę swoim gościom.

Catering dietetyczny
W tym przypadku usługa gastronomiczna polega na dostarczaniu klientom do domu gotowych posiłków każdego dnia o ustalonej porze. Zestaw posiłków składa się zwykle z 4-5 dań w zależności od indywidualnych potrzeb klientów. Decydując się na catering dietetyczny, możemy wybrać ilość kalorii, jaką chcemy otrzymywać codziennie w postaci dobrze zbilansowanych, zdrowych i odżywczych posiłków. Jeśli np. chcecie zrzucić zbędne kilogramy, możecie wypróbować diety 1000, 1200, 1500, lub 1700 kcal w zależności od masy ciała, płci, czy chorób, na które cierpicie. Firmy cateringowe oferują swoim klientom posiłki przygotowywane według zasad wielu, mniej lub bardziej znanych diet. Znajdziemy tutaj dania dla osób aktywnych fizycznie, dla dzieci, dla wegetarian i wegan, dla bezglutenowców, czy osób zmagających się z konkretnymi rodzajami chorób (np. kłopoty z nerkami, nowotwory, schorzenia gastryczne).
W przypadku tego rodzaju usługi gastronomicznej mamy możliwość skomponowania naszych codziennych posiłków tak, aby dostosować je do harmonogramu dnia, ćwiczeń na siłowni, czy specjalnych preferencji smakowych.

Czy warto zamawiać catering do domu?
W dzisiejszych czasach bardzo modne jest tzw. zdrowe odżywianie, przechodzenie na dietę i prowadzenie aktywnego trybu życia. Niestety większości z brakuje czasu na przygotowanie zdrowych potraw, nie wspominając już o niskim poziomie wiedzy na temat zasad zdrowego odżywiania, czy zwyczajnym braku zdolności do gotowania. Catering z dostawą do domu to dobre rozwiązanie dla osób bardzo zapracowanych, które większość dnia spędzają w pracy. Korzystając z tej usługi oszczędzamy czas, zyskujemy wygodę, a przy tym jesteśmy pewni, że jadamy smacznie i zdrowo.

Źródło: Scandale-Catering.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *