Dieta a efekt jojo

Home  >>  Dieta  >>  Dieta a efekt jojo

Dieta a efekt jojo

   Dieta   Lipiec 10, 2017  No Comments

Tycie po diecie jest powszechnym problemem. Każdy kto kiedykolwiek podjął walkę z nadwagą za pomocą restrykcyjnych diet lub środków odchudzających wie co to efekt jojo. Dlaczego tyjemy, gdy tylko kończymy dietę?

Nie tylko tyjemy. Odczuwamy też wielką złość, wszechogarniający stres, chorujemy a przede wszystkim tracimy kontrolę nad jedzeniem. Dieta restrykcyjna kusi szybkimi efektami, które w konsekwencji przychodzą lub nie. Im więcej diet zastosowaliśmy tym większe prawdopodobieństwo, że kolejna nie zadziała. Kto lubi być torturowany? Raczej nikt. Fundując naszemu ciału dietę zwyczajnie znęcamy się nad nim zabierając jedzenie czyli paliwo do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dlatego nasze ciało tuż po diecie magazynuje tkankę tłuszczową w obawie przed kolejnymi brakami.

Widzieliście może kiedyś głodnego zadowolonego człowieka? Czy warto płacić utratą zdrowia, frustracją i złością za schudnięcie na chwilę? Niestety przygoda z dietami jest równie wciągająca jak hazard. W pogoni za wymarzoną sylwetką terroryzujemy swoje ciało wywołując w mózgu program gromadzenia tłuszczu na ciężkie czasy. Brak harmonii ciała z umysłem nie prowadzi do niczego dobrego. Narasta w nas gniew, frustracja, apatia. Po diecie pozwalamy sobie na rekompensatę wyrzeczeń. A to kolejna pułapka. Kolejny efekt jojo, kolejny stres i kolejna…dieta. Błędne koło zaczyna się toczyć a nasze ciało uodparnia się coraz bardziej na kolejne metody odchudzania.

Doskonała alternatywą może okazać się catering dietetyczny. Dzięki temu rozwiązaniu nasz organizm będzie otrzymywał właściwą dla naszego organizmu dawkę pokarmu. Nie trzeba się głodzić lecz mądrze łączyć posiłki z aktywnością fizyczną.

Jeśli już podjęliśmy decyzję o odchudzaniu i nie umiemy pomóc sobie sami wybierzmy się do psychodietetyka lub diet coacha albo po prostu zaakceptujmy siebie na początek. A potem postawmy na zdrowe nawyki żywieniowe i aktywność fizyczną. Trwały efekt odchudzania dużo bardziej osiągalny niż dzięki dietom. Przestańmy porównywać się z innymi a zacznijmy porównywać się sami ze sobą z wczoraj. Codzienna praca nad sobą będzie najlepszą motywacją do osiągnięcia celu jakim jest wymarzona sylwetka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *