Dieta nie musi być przykrym doświadczeniem

Home  >>  Dieta  >>  Dieta nie musi być przykrym doświadczeniem

Dieta nie musi być przykrym doświadczeniem

   Dieta   Sierpień 25, 2017  No Comments

Czasem zdarza nam się zaniedbać swój sposób odżywiania i zapomnieć o niezbędnej aktywności fizycznej. To skutkuje pojawieniem się nadprogramowych kilogramów, pogorszeniem naszego wyglądu oraz znacznym spadkiem samopoczucia. Na szczęście możemy łatwo odwrócić ten stan i ponownie odzyskać piękną sylwetkę. Konieczne będzie wdrożenie odpowiednich ćwiczeń i zmiana nawyków żywieniowych – czyli dieta.

Spora część osób źle reaguje na najmniejszą wzmiankę o diecie. Kojarzy się nam ona z restrykcyjnym sposobem odżywiania, wykluczeniem ulubionych produktów oraz uczuciem głodu. Wokół diet narosło sporo negatywnych mitów – a zdrowie odżywianie powinno raczej budzić pozytywne emocje. Na szczęście dieta nie jest taka straszna, jeśli oczywiście jest odpowiednio przemyślana.

Kluczem do sukcesu jest podzielenie 2-3 większych posiłków na 5 mniejszych porcji, jedzonych regularnie co 3-4 godziny. Z pewnością w początkowych fazach diety wskazane jest zmniejszenie ilości spożywanego cukru oraz odstawienie potraw smażonych. Ale poza tym, wiele rzeczy jest dozwolonych, a z dostępnych na co dzień składników możemy wyczarować prawdziwe dietetyczne pyszności.

Jeśli nie czujesz się ekspertem od zdrowego gotowania, sięgnij po książki kucharskie z dietetycznymi przepisami. Znajdziesz w nich wiele inspiracji na posiłki przygotowywane w piekarniku lub na parze, a także na słodkie wypieki z ograniczoną ilością cukru. Może się okazać, że z odpowiednimi przepisami nowa dieta bardzo Ci zasmakuje, a zdrowe odżywianie stanie się wręcz sposobem na życie. Możesz także spróbować catering dietetyczny – dzięki temu zaoszczędzisz czas na przygotowanie posiłków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *