Jak zorganizować firmową imprezę

Home  >>  Uroczystości  >>  Jak zorganizować firmową imprezę

Jak zorganizować firmową imprezę

Firmy coraz częściej organizują imprezy dla pracowników jako bonus lub też dla integracji, często zapraszając na nie klientów. Dobra impreza firmowa sprzyja identyfikacji pracownika z firmą, wpływa na polepszenie kontaktu między pracownikami i ich szefami, motywuje do dalszej efektywnej pracy. Organizacja takiego eventu nie należy do łatwych rzeczy.
Co zrobić aby zorganizowana przez nas impreza firmowa nie wpisała się w coraz częściej spotykaną opinię, że to nasz nudny obowiązek. Wiele osób jest przeciwnikami takich imprez. Co zrobić, by twoi współpracownicy, szef byli zachęceni i zadowoleni z takiej formy integracji pracowników? W większości firm czy korporacji wykorzystuje się fundusz socjalny i organizuje wspólne wyjazdy, wyjścia do klubów, pubów, na bilarda czy kręgle. Jest to oczywiście sposób, jednak jakby to powiedzieć cokolwiek oklepany i rutynowy. Można zatrudnić profesjonalną firmę eventową, jednak takie wyjście generuje spore koszty. Można więc pokusić się o samodzielne zorganizowanie wydarzenia, podpierając się firmą cateringową, która profesjonalnie zajmie się gastronomią, zapewni obsługę menu, baru, stołów, zadba o drobne szczegóły. Dobrze by było aby każda kolejna impreza w jakiś sposób różniła się od poprzedniej. To z pewnością wzbudzi ciekawość co tez będzie następnym razem, każdy przynajmniej z ciekawości będzie chciał wziąć w niej udział.

Bardzo popularne ostatnio są tematyczne imprezy firmowe. Polegają one na tym, że wszystkie elementy zabawy, czyli strój, dekoracje, jedzenie, drinki, muzyka, podporządkowane są jednemu motywowi tematycznemu. Należy wymyślić tylko motyw przewodni, jednak tutaj wachlarz jest niesamowicie szeroki. Oto kilka przykładów: czasy minione (PRL, lata 20-30 ste, średniowiecze itp.), dziki zachód, Superman i przyjaciele czyli bohaterowie filmów, lata 60 (Hippisi, dzieci kwiaty, rock’n’roll). Gdy już zdecydujemy się na konkretny temat trzeba zadbać o oprawę. I tu jest pole do popisu dla firmy cateringowej, naszej i pozostałych pracowników fantazji. Wszyscy uczestnicy powinni dopasować stroje do wybranego motywu. Bardzo istotnym składnikiem imprezy, jeśli nie najważniejszym, jest muzyka, dlatego warto opracować playlistę związaną z tematem przewodnim. Nazwy potraw i drinków powinny być ściśle związane z okresem (np. temat: PRL – drink: zemsta Stalina). To tylko jeden z wielu pomysłów na to aby impreza nie była nudna a pracownicy sami się też zaangażowali. Jeśli poświęcimy trochę własnego czasu na dobre przygotowanie pierwszej takiej zabawy, każda następna będzie już o wiele ciekawsza i zabawniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *