Jak żyć zdrowo?

Home  >>  Dieta  >>  Jak żyć zdrowo?

Jak żyć zdrowo?

   Dieta   Czerwiec 28, 2017  No Comments

Jak prawie każdy wie ze swojego doświadczenia: łatwo jest przytyć, o wiele trudniej schudnąć. Czekoladki, batoniki, herbatniki, chipsy i orzeszki, wypady na piwo i pizze, wieczorne podjadanie i podjadanie między posiłkami – taka droga na pewno nie prowadzi do idealnej sylwetki. Gdy za bardzo się zapędzimy z zajadaniem się przeróżnymi bardzo kalorycznymi smakołykami, nagle może okazać się, że nasze spodnie, które do tej pory uważaliśmy za luźne, nie dopinają się. I od tej przykrej chwili będziemy wiedzieć, że odchudzanie powinno stać się naszym hasłem na kolejne tygodnie, a może nawet miesiące.

Żeby schudnąć będziemy musieli polubić ruch i zdrową żywność, która do tej pory kojarzyła nam się z jedzeniem obojętnym dla naszych kubków smakowych, marchewką przeznaczoną dla królika, nie dla nas. Powinniśmy jednak wiedzieć, że zdrowa żywność może stać się naszym sposobem na przeżycie kulinarnej przygody. Powstało wiele kulinarnych blogów, z których można czerpać pomysły na przyrządzenie zdrowej, niskokalorycznej kolacji czy obiadu. Nawet wiecznie zabiegani znajdą tam coś dla siebie, jakiś prosty i smakowity pomysł na kurczaka, sałatkę czy nawet małokaloryczne ciasto. Doskonała alternatywą dla osób zabieganych jest catering dietetyczny.

Odchudzanie nie powinno być ciągłym zmuszaniem się, bo takie postępowanie nie da nam efektu w postaci idealnej sylwetki. Jedyne co osiągniemy maksymalnie ograniczając kaloryczność naszych posiłków i przesadzając z ilością ćwiczeń to frustracja i efekt jojo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *