Czy jedzenie na dowóz musi być niezdrowe ?

Home  >>  Catering  >>  Czy jedzenie na dowóz musi być niezdrowe ?

Czy jedzenie na dowóz musi być niezdrowe ?

   Catering   Luty 14, 2018  No Comments

Jedzenie na dowóz najczęściej kojarzy nam się z pizzeriami i barami szybkiej obsługi. Korzystamy z nich często wtedy, kiedy mamy ochotę na przekąskę, a nie mamy ochoty na przygotowanie jej samodzielnie. Niestety, coraz częściej również z usług tego typu barów korzystamy, by szybko i tanio dostać obiad. Jak powszechnie wiadomo , nie jest to rozwiązanie dobre dla naszego zdrowia. Czy to jednak oznacza, że każde jedzenie na dowóz jest niezdrowym fast-foodem? Niekoniecznie.

Coraz większą popularnością cieszy się usługa cateringu dietetycznego. Polega ona na dostarczaniu pod wskazany adres posiłków, które są odpowiednio zbilansowane, w pełni odżywcze i nie mają nic wspólnego z niezdrowymi, tłustymi fast-foodami. Najczęściej posiłków jest pięć i są zaspokajają one całodzienne potrzeby energetyczne organizmu. Menu ustalane jest z klientem, często w porozumieniu z dietetykiem zwłaszcza wówczas, gdy dieta pudełkowa ma pomóc w zrzuceniu kilku kilogramów. Takie rozwiązanie ma wiele plusów.

Przede wszystkim, zaoszczędzamy czas, który musielibyśmy przeznaczyć na przygotowanie posiłków samodzielnie. Poza tym wiemy dokładnie, kiedy posiłki zostaną dostarczone, możemy więc odebrać je rano i zabrać ze sobą np. do pracy. Przez cały dzień nie musimy już martwić się o to, czy wystarczy nam czasu, by przygotować pełnowartościowy obiad.

Usługa cateringu dietetycznego, czy inaczej mówiąc, dieta pudełkowa, to rozwiązanie nie tylko dla osób, które chcą zrzucić nadprogramowe kilogramy. To również opcja dla wszystkich zapracowanych, którzy na co dzień nie mają czasu na tracenie go w kuchni. To zdecydowanie lepsza alternatywa niż szybkie jedzenie przekąsek z baru szybkiej obsługi. To również dobre rozwiązanie dla tych, którzy w kuchni nie czują się zbyt dobrze, a ich umiejętności kulinarne nie pozwalają na różnorodność. Dla wszystkich, którzy cenią swój czas, a przede wszystkim swoje zdrowie, catering dietetyczny będzie doskonałym rozwiązaniem. Jest to usługa coraz bardziej popularna nie tylko w wysoko rozwiniętych miastach, ale też w małych miasteczkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *