Kilka słów o usłudze cateringu

Home  >>  Catering  >>  Kilka słów o usłudze cateringu

Kilka słów o usłudze cateringu

   Catering   Marzec 22, 2017  No Comments

Z pewnością każdy z nas niejednokrotnie w życiu brał udział w eleganckich i wystawnych imprezach. Najprostszym przykładem jest wesele czy choćby szkolny bal maturzystów – studniówka. Jeszcze nie tak dawno, bo w drugiej połowie ubiegłego wieku, takie uroczystości miały charakter bardziej kameralny. Oczywiście wiązało się to z kosztami, ale też z realiami PRL-u.

Skromne wesela urządzane w mieszkaniu rodziców panny lub pana młodego nie należały do rzadkości. Zapraszało się tylko najbliższą rodzinę i kilkoro znajomych, około 20-30 osób tłoczyło się w salonie, pokoju obok, kuchni i na balkonie, a gospodyni przemykała między nimi roznosząc pachnące ciasta pieczone przez wszystkie ciocie z rodziny. Mimo ograniczonej przestrzeni imprezy takie były udane i wspominane miło przez następne lata.

Dzisiejsze imprezy

Dziś nikt już nie urządza przyjęć weselnych w domu. Standardem stało się wynajmowanie sal w modnych restauracjach w centrum miasta lub w otoczonych zielenią zajazdach gdzieś na uboczu, gdzie dowozi gości specjalnie wynajęty na tą okazję autobus. Lista gości też znacznie wydłużyła się, stąd państwo młodzi często szukają lokali nawet na 200 osób. Powoduje to oczywiście ogromny wzrost kosztów związanych z urządzeniem przyjęcia.

Na ogół ugoszczenie jednej osoby na imprezie weselnej pochłania około 100 zł. Nic dziwnego, w końcu dużą część tych kosztów stanowi cena przygotowywanych posiłków. Zamawianie gotowych dań stało się koniecznością. Ciężko wyobrazić sobie mamy i ciocie z obu rodzin, przygotowujące sałatki i ciasta dla 200 osób! Trwało by to wieki, a poza tym: gdzie kucharek sześć… no właśnie, nie warto ryzykować.

Firmy cateringowe

Firmy zajmujące się dostawą dań na różne imprezy oferują na ogół bogaty zestaw gotowych menu, z których można wybrać coś dla siebie. Ponadto z pomocą szefa kuchni opracować można własny zestaw posiłków. Znalezienie usług cateringowych nie powinno sprawić problemu, najlepiej poszukać w Internecie.

Wesela to nie jedyne imprezy towarzyskie, które przerodziły się w prawdziwe przyjęcia i bale. Coraz bardziej wystawne stają się studniówki, które nie są już organizowane w szkołach, a nawet rodzinne spotkania z okazji pierwszej komunii dziecka. Na takie imprezy również zamawiane są gotowe posiłki przygotowywane przez profesjonalne firmy cateringowe.


Przyjedź i spróbuj dań w najlepszej restauracji w Krakowie – Restauracja Scandale. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *