Naleśnikowe party – zaskocz swoich przyjaciół!

Home  >>  Pomysł na...  >>  Naleśnikowe party – zaskocz swoich przyjaciół!

Naleśnikowe party – zaskocz swoich przyjaciół!

Jeżeli uwielbiasz naleśniki, a i wiadomo Ci, że i Twoi przyjaciele są ich fanami, czas wypróbować nowy pomysł na imprezę. Urządź naleśnikowe party i zaskocz swoich przyjaciół! Zbierz ekipę, ustalcie, kto ma co przynieść i o której godzinie się spotkacie.

Naleśniki można przyrządzić na wiele sposobów, nie tylko na słodko, wyśmienitym pomysłem są przecież również tzw. naleśniki wytrawne. Przepis na naleśniki jest bardzo prosty, wystarczy mleko, mąka, jajka, niektórzy dolewają także wodę mineralną. Nie zaszkodzi dorzucić odrobinę soli i dolać nieco oleju do ciasta tak, by naleśniki się nie przypalały. Naleśnikowe party rozpoczniemy od przygotowania ciasta naleśnikowego. Jak wiadomo, takie ciasto potrzebuje chwilę po wyrobieniu go mikserem, gdyż jest to niezbędne, by dodana do niego mąka mogła napęcznieć. Wówczas idealnie widać, czy ciasto jest wystarczająco gęste. Podczas gdy ciasto będzie ‘pęczniało’, uczestnicy imprezy mają czas na kawę, pogawędki, a także na przygotowanie składników do naleśników – owoców, farszu mięsnego, warzyw, a także bitej śmietany, bakalii itp. Usmażone naleśniki układamy na talerzach, można podać osobno składniki do nadzienia naleśników. Można także od razu przygotować gotowe już naleśniki, a uczestnicy party będą sami wybierali gotowe już naleśniki zależnie od tego, na co będą mieli ochotę! Naleśnikowe party to pomysł na przyjęcie dla każdego, zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłych. W zależności od wieku uczestników imprezy możemy podać różnego rodzaju napoje – kawę, herbatę, soki, napoje gazowane i niegazowe, a w przypadku imprezy dla dorosłych z wykorzystaniem naleśników wytrawnych na pewno idealnie pasowało będzie piwo.

Naleśnikowe party to pomysł stosunkowo nowy, ale przecież same w sobie naleśniki znane są nam od lat. Już nasze babcie smażyły je swoim wnukom, bo przecież nie ma chyba dziecka, które nie lubiłoby naleśników. Dzieci zdecydowanie wolą naleśniki na słodko – z cukrem, cukrem pudrem, dżemem, ale i także z dodatkiem owoców, bitej śmietany, z serem… Możliwości jest mnóstwo! Naleśniki z pieczarkami, z mięsem mielonym, z sosem pomidorowym i żółtym serem, z warzywami – wytrawne naleśniki doskonale smakują nie tylko na ciepło, ale i na zimno, nadają się nie tylko na naleśnikowe party, ale także na obiad czy kolację. Zachęcam wszystkich do wypróbowania takiego pomysłu na spotkanie w gronie przyjaciół – wspólne kucharzenie i degustacja przygotowanych naleśników z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę i na pewno każdy chętnie skorzysta z tego pomysłu ponownie.

Źródło: Scandale-Catering.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *