Pomysł na zdrowe, lecz szybkie śniadanie

Home  >>  Dieta  >>  Pomysł na zdrowe, lecz szybkie śniadanie

Pomysł na zdrowe, lecz szybkie śniadanie

   Dieta   Styczeń 24, 2017  No Comments

Jak mówi stare, ludowe porzekadło, śniadanie powinno zjeść się samemu, obiad z przyjacielem, a kolację oddać wrogowi. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, który dostarcza potrzebnej energii na cały nadchodzący dzień. Niestety wiele osób rezygnuje ze śniadania, tłumacząc to tym, że w codziennej, porannej rutynie nie ma czasu na przygotowywanie zbilansowanych zdrowych posiłków. Jest to duży błąd! Warto poświęcić czas aby przygotować posiłek, który będzie podstawą do udanego dnia.

Sposób na zdrowe śniadanie, które przyrządzisz bez wysiłku!
Osoby, które nie są przyzwyczajone do regularnego spożywania śniadań mogą rozpocząć walkę o zmianę nawyków żywieniowych, od przygotowania pożywnych koktajli. Są one bardzo pożywne i smaczne, jak również są znakomitą alternatywą dla klasycznego śniadania. Do ich przygotowania wystarczy mikser z kielichem lub blender. Bazą koktajli owocowych może być mleko, maślanka czy jogurt.

Można skorzystać z prostych przepisów na koktajle owocowe lub warzywne. Wybór pomiędzy jedną, a drugą propozycją zależy w dużej mierze od indywidualnych upodobań smakowych, jak również efektów, które chce się osiągnąć. Osoby, które chcą zgubić kilka kilogramów powinny wybrać koktajle warzywne. Dietetycy polecają szczególnie te z dodatkiem jarmużu, który ma doskonale właściwości smakowe i jest prawdziwą bombą witaminową.
Innym pomysłem na pożywne śniadanie w kilka minut jest owsianka, którą można wzbogacić rożnego rodzaju dodatkami takim jak np. owoce, żurawina, rodzynki, orzechy. Owsianka wspomaga funkcjonowanie organizmu, jest zdrowa i pożywna. Zapewnia poczucie sytości i reguluje poziom cukru w organizmie, co zdecydowanie ogranicza sięganie po niezdrowe przekąski. Z powodzeniem można zabrać ją ze sobą w specjalnym pojemniczku do pracy, szkoły czy na uczelnię.

Dobrze sprawdzają się również, szczególnie w upalne dni, różnego rodzaju owocowe sałatki, które są propozycją zwłaszcza na drugie śniadanie. Są lekkie, smaczne i dobrze gaszą pragnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *