Trudna sztuka odchodzenia od stołu

Home  >>  Dieta  >>  Trudna sztuka odchodzenia od stołu

Trudna sztuka odchodzenia od stołu

   Dieta   Maj 22, 2017  No Comments

Umiar w jedzeniu polega na tym, by odejść od stołu, gdy czujemy jeszcze pewien niedosyt. I nie tylko podczas świąt, czy imprez, lecz zawsze gdy mamy przed sobą zastawiony i wodzący na pokuszenie stół.

I choć mamy świadomość, że przejedzenie jest niezdrowe, a nawet grzeszymy brakiem umiarkowania, to często pokusa staje się ważniejsza niż nasz zdrowy rozsądek i sumienie.

Gdy stół nęci – trudno go opuścić. Sytuacja taka jest możliwa tylko dla ludzi bardzo zdeterminowanych z powodu swojej nadwagi i kuracji odchudzającej, lub dla tych z silną wolą.
Większość z nas nie posiada tak silnej woli. Jednak pocieszające jest to, że nad silną wolą można pracować. A gdy będą chęci, wówczas każda praca przyniesie efekty.

Stół wabi nas smakowicie wyglądającymi potrawami, dochodzą do tego nęcące zapachy, wtedy trudno o zdrowy rozsądek, lecz brak umiaru, to w końcowej fazie przejedzenie.

Gdy dokucza niestrawność budzi się w człowieku wola walki ze swoją słabością i chęć kształtowania silnej woli.
Jedni ludzie potrafią wcielić to w życie, gdy przejdzie niestrawność.
Niestety w przeważającej liczbie przypadków pozostają tylko pobożne życzenia i zdrowy żołądek do następnego razu.

Żołądek człowieka jest rozciągliwym narządem, lecz bez przesady, też ma swoje ograniczone możliwości. Gdy znajdzie się w nim za dużo pokarmu zaczyna się buntować.

Przejedzenie objawia się: pełnością w nadbrzuszu, chęcią zwrócenia treści pokarmowych, biegunką.

Pogłębiająca się niestrawność wywołuje zgagę. Gdy treści żołądkowe wracają do przełyku, towarzyszy temu nieprzyjemny gorzki smak i męczące uczucie pieczenia w gardle.
Niestrawność może powodować osłabienie organizmu, a ból żołądka doprowadzić nawet do omdlenia.

Dlatego warto zachować umiar i zdrowy rozsądek, gdy siadamy do stołu, by nasza nierozwaga nie doprowadziła nas na ostry dyżur.


Dla osób które nie mają czasu na przygotowanie własnych posiłków mamy doskonałe rozwiązanie. Catering od firmy Scandale z Krakowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *